info@asootejarat.com

استاندارد کالا

حتما بارها با این جمله از زبان دوستان، همکاران، اقوام و آشنایان مواجه شدید که اگر این کالا استاندارد بود این اتفاق نیز هرگز نمی افتاد. استاندارد کالا یکی از مهمترین عواملی است که خریدار میتواند با اطمینان به آن کالای مد نظر خود را خریداری کند. استاندارد کالا در هر کشوری بر طبق ضوابط و قوانین تعریف شده همان کشور صادر میگردد. در برخی از کشورها اخذ استاندارد کالا از مراحل و شرایط دشواری برخوردار است و در برخی دیگر از کشورها نیز این شرایط تسهیل شده اند که البته کشور ما نیز جزو کشورهایی است که شرایط دریافت استاندارد کالا و یا استاندارد ملی کالا در آن به نسبت برخی کشورها دشوار میباشد. در کشور ما برای اینکه کالایی بتواند در معرض فروش قرار بگیرد ابتدا باید استاندارد کالا که به آن نشان استاندارد ملی ایران نیز گفته میشود را اخذ کرده تا سپس اجازه عرضه به بازار را دریافت کند. استاندارد کالا از سویی میتواند فوایدی را عاید تولید کننده کرده  از سویی دیگر نیز برای مصرف کننده فواید و مزیت هایی را به همراه داشته باشد.

مزایای استاندارد کالا برای تولید کننده

بالا رفتن میزان تولید، صرفه جویی هر چه بیشتر در مصرف مواد اولیه و همچنین نیروی انسانی، کاهش ضایعات حاصل از تولید، ارتقا کیفیت محصول تولید شده، تسهیل و آسان شدن کلیه امور حمل و همچنین انبارداری و گسترش بازرگانی خارجی و بخصوص داخلی از جمله مزایای دریافت استاندارد کالا برای تولید کنندگان میباشد.

مزایای استاندارد کالا برای مصرف کننده

اطمینان پیدا کردن از محصول چه از لحاظ دوام و چه از لحاظ بهداشتی، سهل شدن سفارش و همچنین استفاده از محصول، پرداخت هزینه ای به مراتب کمتر و دسترسی آسان به وسایلی که قابل تعویض میباشند از مزیت های ایجاد شده برای مصرف کننده هستند.

نشان ملی استاندارد کالا

اما دریافت استاندارد کالا بخصوص استاندارد ملی به این راحتی ها نیست و کلیه تولید کنندگان و یا وارد کنندگانی که محصولاتی را از دیگر کشورها وارد میکنند به خوبی با مشقت های دریافت این استاندارد آگاهی کامل دارند. برای اخذ استاندارد کالا باید به سازمان های مربوطه مراجعه کرده و مراحلی که پیش روی شما قرار میدهند را یک به یک پشت سر بگذارید. کارشناسان شرکت بازرگانی شایگان تجارت آمادگی دارند تا در زمینه اخد نشان ملی استاندارد کالا و همچنین دیگر نشان های استاندارد بین المللی بمنظور صادرات کالا به تجار، بازرگانان و همچنین تولید کنندگان خدمات ارزنده ای را ارئه دهند و در این راه یاری گر آنها باشند.

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :