استاندارد کالا

10 / 10
از 1 کاربر

استاندارد

استاندارد روشی تکرارپذیر، هماهنگ، توافق شده و مستند برای انجام کاری است. استانداردها حاوی مشخصات فنی یا سایر معیارهای دقیق هستند که برای استفاده مداوم به عنوان یک قانون، دستورالعمل یا تعریف طراحی شده اند. آنها به ساده تر کردن و افزایش قابلیت اطمینان و اثربخشی بسیاری از کالاها و خدماتی که استفاده می کنیم کمک می کنند.

اهمیت استاندارد کالا

شرکت هایی که استانداردها را رعایت می کنند می توانند مزیت رقابتی داشته باشند و همچنین ورود به بازارهای جدید برای آنها آسان تر است. هنگامی که در حال صادرات هستید، ممکن است محصولات شما باید استانداردهای خاصی را رعایت کنند تا اجازه ورود به کشور مورد نظر را داشته باشند. استانداردها از یک کشور به کشور دیگر متفاوت است، و مهم است که قبل از شروع صادرات، محدودیت ها و الزامات بازار هدف خود را درک کنید.

استانداردهای بین المللی ISO:

استانداردهای بین المللی توسط ISO، سازمان بین المللی استانداردسازی توسعه یافته است. ایزو یک سازمان غیردولتی با عضویت ۱۶۲ نهاد استاندارد ملی است که دانش را به اشتراک می گذارند و استانداردهای داوطلبانه را توسعه می دهندISO  تقریباً ۲۲۰۰۰ استاندارد بین المللی و اسناد مرتبط را منتشر کرده است.

نحوه اطلاع از استانداردهای محصول یک بازار صادراتی

بسیاری از دولت ها برای کمک به صادرکنندگان برای درک الزامات بازارهای جدید، از جمله استانداردهایی که محصولات باید رعایت کنند، راهنماهای کشوری ارائه می دهند و بسیاری از کشورها مؤسسات استاندارد خود را دارند، بنابراین بهتر است وب سایت آنها را برای اطلاعاتی در مورد استانداردهایی که محصولات شما برای ورود به کشور باید رعایت کنند یا استانداردهای داوطلبانه ای که ممکن است به فروش محصولات شما در بازار جدید شما کمک کند، بررسی کنید.

 

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :